کارگاه دفاع سایبری شخصی و تیمی

در این دوره عمومی انواع روش‌های مهندسی اجتماعی شامل ایمیل‌های فیشینگ، درگاه‌های بانکی جعلی، سرقت اطلاعات کارت اعتباری، باج افزارها و نحوه استفاده صحیح از فایروال (Firewall) و آنتی ویروس و سایر روش‌های امن‌سازی رایانه شخصی و سازمانی و حفظ امنیت در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آموزش داده خواهد شد.
این دوره در سه سطح شخصی، سازمانی و حرفه‌ای به ترتیب برای عموم کاربران، کاربران شرکتی و کارشناسان امنیت برگزار می‌شود.
 این دوره شامل معرفی و تمرین ابزارها و وب‌سایت‌هایی است که به حفظ حریم شخصی و گمنامی در فضای سایبری کمک می‌کنند. در سطح حرفه‌ای سرگذشت و اشتباهات چند گروه هکری معروف داخلی و خارجی هم بررسی خواهد شد و در پایان منابعی برای مطالعه بیشتر هم معرفی خواهند شد.
2-1- هدف دوره
هدف این دوره آشنایی با نحوه دفاع شخصی و تیمی سایبری است.
2-2- مخاطبان
سطح شخصی برای عموم کاربران مانند دانشجویان، اساتید و هر فردی که از اینترنت استفاده می‌کند طراحی شده است.
سطح سازمانی برای کاربران شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی که علاوه بر کارهای عادی یک کاربر کارهایی مانند پرداخت‌های ارزی، مکاتبه با شرکت‌های داخلی و خارج از کشور دارند، مناسب است.
سطح حرفه‌ای برای کاربرانی است که در تیم‌های امنیتی مانند حراست، حفاظت سایبری و تیم‌های تست نفوذ فعالیت می‌کنند. این افراد به دلیل حساسیت کاری و استفاده از ابزارها و سرویس‌های فراوان که گاهی خود این ابزارها آلوده هستند همواره در معرض مخاطرات امنیتی و هک شدن قرار دارند.
2-3- پیش نیاز
آشنایی با اینترنت
2-4- زمان و نحوه اجرا
اجرا به صورت کلاس آموزشی است. سطح شخصی 8 ساعت سطح سازمانی و حرفه‌ای هر کدام 4 ساعت در مجموع کل دوره 16 ساعت است که مخاطب با توجه به نیاز و نوع فعالیتش در سطوح دلخواه می‌تواند شرکت کند.
2-5- تجهیزات مورد نیاز
لپ تاپ با حداقل 4 گیگابایت RAM امکان اتصال به Wifi
نرم افزار مجازی ساز (VMWare Workstation) برای سطح شرکتی و حرفه‌ای
سایر ابزارهای آفلاین موردنیاز در ابتدای دوره به کارآموزان تحویل داده خواهد شد.